NAJNOWSZY POST >>>> MailerLite - Dlaczego Warto Go Używać?

WORDPRESS

5 Wtyczek Do WordPressa na START

Z mojego pierwszego wpisu, mogliście się dowiedzieć, że WordPress oferuje wiele ciekawych funkcji takich jak np. wtyczki. Jest ich tysiące…dosłownie! Wiele różnych rozszerzeń, które możemy zainstalować na naszej stronie, za jednym kliknięciem. Jednak które z nich są rzeczywiście przydatne? Przygotowałem dla Ciebie listę pięciu wtyczek, jakie polecam zainstalować na START! 

Akismet

Wtyczka, bez której nie wyobrażam sobie pracy na WP! Głównym zadaniem tej wtyczki jest filtracja złośliwych komentarzy, które są traktowane jako SPAM. Akismet blokuje boty i analizuje każdy dodany komentarz. Dodatkowo sprawdza także formularze kontaktowe i powstrzymuje przesyłanie złośliwych wiadomości. Na koniec, wtyczka ta blokuje złośliwe próby logowania do panelu administracyjnego WP (o dodatkowej ochronie przed nieuprawnionym dostępem do panelu, dowiecie się więcej przy opisie kolejnej wtyczki). 

5

WPS Hide Login

Po zainstalowaniu WP na swój serwer, możecie ustalić login i hasło – standardowe zabezpieczenie. Jednak czy wiecie, że mając stronę na WP, każdy może dostać się na stronę logowania do naszego panelu administracyjnego? Warto się zabezpieczyć i przed tym! Jak? Zmieniając adres strony logowania. Jak to wygląda w praktyce? 

Standardowy adres logowania do panelu administracyjnego dla każdej strony postawionej na WordPressie to: 

przykladowastrona.pl/wp-admin/ 

I wtedy można wpisać login oraz hasło. Natomiast przy użyciu wtyczki WPS Hide Login, możecie adres tej strony i może on wyglądać na przykład tak: 

przykladowastrona.pl/moj-dostep-wp/

Można ustawić dowolny adres strony logowania, który jest znany tylko i wyłącznie Wam. 

Site Kit od Google

Oficjalna wtyczka od Google, dedykowana wszystkim stronom, które są napędzane przez WordPressa. Dzięki niej możesz monitorować ruch na swojej witrynie, analizować podstawowe parametry takie jak szybkość strony, liczbę unikalnych użytkowników czy ścieżkę dotarcia twoich czytelników. Jest to kompleksowe rozwiązanie, dzięki któremu masz zawsze aktualne informacje z wielu narzędzi Google. 

Yoast SEO

Jedna z obowiązkowych wtyczek, która zdecydowanie ułatwia kwestie SEO na naszych stronach WWW! Dzięki niej, w łatwy sposób zoptymalizujesz swoją stronę pod kątem pozycjonowania w wyszukiwarkach, ustawisz słowa kluczowe, meta opisy i wiele więcej. W darmowej wersji jest wystarczająca. W miarę rozwoju można pomyśleć o kupnie wersji premium.

Dzięki Yoast SEO, pisanie tekstów będzie łatwiejsze. Wtyczka przeanalizuje zagęszczenie słowa kluczowego, podpowie czego jest za mało, czego za dużo i oceni czytelność naszych tekstów. Oczywiście są to tylko intuicyjne propozycje i nie zagwarantują nam 100% sukcesu. Wtyczka jest bardzo rozbudowana, więc na jej temat napiszę osobny poradnik! 

Advanced Editor Tools

Bardzo ciekawe narzędzie, które ułatwi edycję każdego tekstu! Wtyczka, dzięki której mamy dostęp do kilkudziesięciu narzędzi edytorskich (podobne do tych w MS Word). Dzięki niej, szybko edytujemy tekst według naszych potrzeb. Darmowa i prosta w obsłudze. Dostosowana pod edytor Gutenberg, jak i klasyczny edytor na WP. 

To jest zestaw startowy, który każdy użytkownik WP powinien zainstalować, przed rozpoczęciem swojej przygody z Word Pressem. A ty bez jakiej wtyczki nie wyobrażasz sobie pracy?

Podziel się w komentarzu 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.