NAJNOWSZY POST >>>> MailerLite - Dlaczego Warto Go Używać?

WORDPRESS

3 Wady WordPressa, Które Musisz Znać!

Z poprzedniego wpisu, mogliście się dowiedzieć więcej na temat tego, czym jest WordPress, jakie są jego zalety oraz pokazałem jak on wygląda „od kuchni”. Teraz przyszedł czas by omówić jego wady. Niestety – takowe posiada. Poniżej wypisałem trzy wady, których trzeba być świadomym przed założeniem swojej strony na WordPressie.

WADY WP: 

1. Nieautoryzowane wtyczki 

Z jednej strony mamy dostęp to niezliczonej ilości wtyczek, które możemy dodać do naszej strony – pamiętajmy jednak, że WordPress działa na zasadach open-source, przez co każdy może dodać swoją wtyczkę do ogólnego katalogu. W przypadku gdy wtyczka jest niezgodna z obecną wersją WP lub sama w sobie jest w jakiś sposób wadliwa, to możemy narazić się zawirusowanie czy atak hakerski. Przed instalacją wtyczki czy motywu, warto upewnić się, czy pochodzą z wiarygodnego źródła i kiedy ostatni raz była aktualizowana. Nie kierujmy się ocenami, bo te nie zawsze potrafią być wiarygodne. 

2. Błędy techniczne

WordPress został zaprojektowany docelowo dla ludzi, którzy nie znają się na programowaniu. Czasem jednak zdarzają się błędy techniczne, które mogą uniemożliwić poprawne działanie naszej strony. Choć nawet wtedy nie jesteśmy na totalnie przegranej pozycji. Nieraz przyczyna może leżeć np. po stronie naszego hostingu, wtedy warto się zwrócić o pomoc do hostingodawcy. 

3. Wydajność

Z jednej strony ciekawe wtyczki i rozbudowane motywy kuszą nas, by je zainstalować i włączyć wszystko, co jest możliwe. Czy warto? Nie. Ilość wtyczek i rozbudowane motywy potrafią znacznie wpłynąć na wydajność naszej strony. Warto się zastanowić czy realnie ta wtyczka i ta funkcjonalność będzie nam przydatna, czy tylko fajnie wygląda. Warto to wypośrodkować i używać tylko tego, czego naprawdę potrzebujemy. 

Jak się chronić?

Dzisiaj, chciałbym Wam pokazać jedną wtyczkę, która chroni naszą stronę przed niechcianym spamem. Mowa o Akismet – program, który blokuje dodanie podejrzliwych komentarzy, a także nieautoryzowane próby logowania do panelu administracyjnego naszej strony.

Podsumowanie

WordPress na całym świecie ma swoich zwolenników i przeciwników. Uważam, że wszystko jest zależne od indywidualnych potrzeb użytkowników i ich wiedzy w zakresie stron Internetowych. Dla mnie WP jest wystarczający i dający możliwości ciągłego zdobywania wiedzy na jego temat. W kolejnych wpisach nie tylko zgłębię jego tajniki, ale również pokażę sprawdzone sposoby na prowadzenie bloga i nie tylko! Dajcie znać w komentarzach poniżej, czy używacie WordPressa czy dopiero się za niego zabieracie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.